បាល់ទាត់

ឥណ្ឌូនេស៊ី ចេញបញ្ជីជម្រើសជាតិ ៤៦ រូបកោះហៅប្រមូលផ្តុំហ្វឹកហាត់ត្រៀម AFC U19

សមាគមបាល់ទាត់ឥណ្ឌូនេស៊ី (PSSI) បានចេញបញ្ជីឈ្មោះកីឡាករសរុប ៤៦ នាក់សម្រាប់ឈុតយុវជនក្រោមវ័យ ១៩ ឆ្នាំ (U19) ដើម្បីប្រមូលផ្តុំហ្វឹកហាត់ដំណាក់កាលដំបូង ក្នុងការត្រៀមខ្លួនចូលរួមប្រកួតប្រជែងពានរង្វាន់ AFC U19 Championship នាពេលខាងមុខនេះ។

តាមកាលវិភាគហ្វឹកហាត់ ដែលដឹកនាំដោយលោក Shin Tae-Yong បានជ្រើសរើសកីឡាករហ្វឹកហាត់ដំណាក់កាលដំបូងនេះរហូតដល់ ៤៦ នាក់ ដោយក្នុងនោះជាពិសេសមានកីឡាករ Elkan Baggot ដែលកំពុងប្រកបអាជីពនៅប្រទេសអង់គ្លេសជាមួយក្លិប Ipswich Town ទៀតផង។

គួរឲ្យដឹងផងថា ក្នុងព្រឹត្តិការណ៍ AFC U19 Championship ឥណ្ឌូនេស៊ី ស្ថិតនៅក្នុងពូល A រួមជាមួយម្ចាស់ផ្ទះអូប៊េគីស្ថាន អឺរ៉ង់ និងកម្ពុជាយើង ខណៈនឹងរៀបចំនៅកំឡុងខែតុលា ឆ្នាំ ២០២០ ខាងមុខឆាប់ៗ នេះ។

ខាងក្រោមនេះជាបញ្ជីឈ្មោះកីឡាករទាំង ៤៦ រូបរបស់ជម្រើសជាតិឥណ្ឌូនេស៊ី U-19៖

1. Irfan – AS Abadi Tiga Naga
2. Muhammad Fajar Fathur Rachman – ASAD 313
3. Deka Muhammad Toha – ASAD 313
4. Mohammad Kanu Helmia – Babel United FC
5. Irfan Jauhari – Bali United
6 I Kadek Dimas Satria Adiputra – Bali United
7. Komang Tri Arta Wiguna – Bali United
8. Amiruddin Bagas Kaffa Arrizqi – Barito Putera
9. Alif Jaelani – Barito Putera
10. Mochamad Yudha Febrian – Barito Putera
11. David Maulana – Barito Putra
12 Miftahul Husyen – Bhayangkara FC
13. Hamsa Medari Lestaluhu – Bhayangkara FC
14. Liba Valentino Imwahyusy – Bhayangkara FC
15. Serdi Ephy Fano Boky – Bhayangkara FC
16. Arya Putra Gerryan – Borneo FC
17. Khairul Imam Zakiri – Gymnastica Cueta
18. Fadilah Nur Rahman – Ragunan Training
19. Komang Teguh Trisnanda – Ragunan Training
20. Witan Sulaeman – FK Radnik Surdulica
21. Elkan William Tio Baggot – Ipswich Town
22 Muhammad Rifaldo Lestaluhu – Mitra Kukar
23. Rizky Ridho Ramadhani – Persebaya 
24. Mochammad Supriadi – Persebaya 
25. Ernando Ari Sutaryadi – Persebaya 
26. Erlangga Setyo Dwi Saputra – Persib Bandung
27. Beckham Putra Nugraha – Persib Bandung
28. Sutan Diego Armando Ondriano – Persija Jakarta
29. Figo Sapta Fahrezi – Persija Jakarta
30. Braif Fatari – Persija Jakarta
31. Risky Muhammad Sudirman – Jakarta Persija
32. Sandi Arta Samosir – Jakarta Persija
33. Theofillo Numberi Da Costa – Persipura 
34. Bayu M. Fiqri – East Java PON
35. Muhammad Darmawan – DKI PPLP
36. Harberd Akhova Sokoy – PPLP Papua
37. Mahmud Cahyono – DKI Jakarta PPOP
38. Kartika Vedhayanto Putra – PSIS Semarang
39. Pratama Arhan Alif Rifai – PSIS Semarang
40. Alfeandra Dewangga Santosa – PSIS Semarang
41. Muhammad Adi Satryo – PSMS Medan
42. Saddam Emiruddin Gaffar – PSS Sleman
43. Muhammad Fadhil Adhitya Aksah – Semen Padang FC
44. Ahmad Rusadi, –
45. Andre Oktaviansyah, –
46. ​​Brylian Negietha Dwiki Aldama ៕ 

To Top
error: ហាមចម្លងអត្ថបទ! សូមទាក់ទង 015 555 628