បាល់ទាត់

គ្រូ​បង្វឹក​ឥណ្ឌូនេស៊ីកោះហៅកីឡាករចូលសញ្ជាតិ​តែ​ម្នាក់​ក្នុងចំណោម​ជម្រើស​ជាតិ២៩នាក់ត្រៀម World Cup 2022

ទីបំផុត! គ្រូបង្វឹក​ជម្រើស​ជាតិ​ឥណ្ឌូនេស៊ី​លោក Shin Tae-yong​​​ បាន​ប្រកាសបញ្ជី​ឈ្មោះ​កីឡាករ​២៩​នាក់​ ដើម្បី​ចូល​ហ្វឹកហាត់ត្រៀមសម្រាប់​បន្ត​យុទ្ធនាការ​ការ​ប្រកួត​វគ្គ​ជម្រុះ​ពានរង្វាន់ 2022 World Cup / 2023 Asian Cup។

ក្នុងបញ្ជីឈ្មោះ​ក្រុមជម្រើស​ជាតិលើ​នេះ​មាន​កីឡាករមុខ​ថ្មីៗ​មួយចំនួន ​​ហើយ​កីឡាករ​ស្ទើ​តែ​ទាំងអស់​មិន​ដូច​បញ្ជី​ឈ្មោះ កីឡាករ​ក្រោមការ​ដឹកនាំរបស់​លោក Simon McMenemy នោះទេ។ កីឡាករ​ជាប់​ជម្រើស​ជាតិ​ជា​ថ្មី​មាន៖ Kushedya Hari Yudo (Arema FC), Arif Satria (Persebaya), I Kadek Agung (Bali United), បនិង Miswar Saputra (PSM Makassar)។ កីឡាករ​ធ្លាប់​ជាប់​ជម្រើស​ជាតិ​ពី​មុនៗ​ក៏​បាន​កោះ​ហៅ​ឡើង​វិញ​មាន​ដូច​ជា Adam Alis (Bhayangkara FC), Ryuji Utomo (Persija Jakarta), និង M. Arfan (PSM Makassar)។

តាម​ពិត​ទៅ! មាន​កីឡាករ​វ័យក្មេង​ខ្លះៗ​ដែល​ធ្លាប់​ជួយ U22ឥណ្ឌូនេស៊ី​ឈ្នះ​មេដាយប្រាក់ស៊ីហ្គេម​២០១៩​នៅ​ហ្វីលីពីន ​ត្រូវ​បាន​តំឡើង​មក​លេង​នៅ​ឈុត​ធំ​ដែលមានដូចជា៖​Osvaldo Haay (Persia Jakarta), Egy Maulana Vikri (Lechia Gdansk), Asnawi Mangkualam (PSM Makassar), និង Andy Setyo Nugroho (Tira Persikabo)។

អ្វី​ដែល​គួរឲ្យចាប់​អារម្មណ៍​ជាង​នេះ​ទៅ​ទៀត​នោះមាន​កីឡាករ​ចូល​សញ្ជាតិ​តែ​ម្នាក់​គត់ជាប់​ក្នុង​បញ្ជី​លើក​នេះ ​គីអតីតខ្សែ​ប្រយុទ្ធ Melaka United កីឡាករ Ilija Spasojevic។ ​កីឡាកររូបនេះ​នឹង​ជួយពង្រឹងតំបន់​ប្រយុទ្ធ​ជាមួយ ​Febri Hariyadi និង Osvaldo Haay។ ក្នុង​បញ្ជី​ឈ្មោះ​នា​ពេល​កន្លង​ទៅ​មានកីឡាករចូល​សញ្ជាតិលេង​ក្នុងជម្រើស​ជាតិ​ដែរ​គឺ Otavio Dutra, Greg Nwokolo, Osas Saha, Alberto Goncalves និង Victor Igbonefo។ ក្រោម​ការ​ដឹកនាំ​របស់​លោក Simon McMenemy ក្រុម​ឥណ្ឌូនេស៊ី​រងបរាជ័យ​ទាំង​អស់​ក្នុង​ចំណោម​៥​ប្រកួត​នៅ​វគ្គ​ជម្រុះ 2022 World Cup ហើយ​បច្ចុប្បន្ន​កំពុង​ឈរ​បាត​តារាង​ពូល C៕

ខាងក្រោមជាបញ្ជី​ឈ្មោះ​កីឡាករ​ទាំង​២៩​នាក់៖

1. Bagas Adi Nugroho – Arema FC
2. Johan Ahmat Farizi – Arema FC
3. Hendro Siswanto – Arema FC
4. Muhammad Rafli – Arema FC
5. Kushedya Hari Yudo – Arema FC
6. Nadeo Arga Winata – Bali United
7. I Kadek Agung Widnyana Putra – Bali United
8. Illija Spasojevic – Bali United
9. Muhamad Riyandi – Barito Putera
10. Adam Alis – Bhayangkara FC
11. Dendy Sulistyawan – Bhayangkara FC
12. Egy Maulana Vikri – Lechia Gdanks
13. Fachruddin Wahyudi Aryanto – Madura United
14. Asep Berlian – Madura United
15. Zulfiandi – Madura United
16. Rivky Mokodompit – Persebaya Surabaya
17. Koko Ari Araya- Persebaya Surabaya

18. Rachmat Irianto – Persebaya Surabaya

19. Arif Satria – Persebaya Surabaya

20. Febri Hariyadi – Persib Bandung

21. Ryuji Utomo Prabowo – Persija Jakarta

22. Evan Dimas Darmono – Persija Jakarta

23. Osvaldo Ardiles Haay – Persija Jakarta
24. Miswar Saputra – PSM Makassar
25. Asnawi Mangkualam Bahar – PSM Makassar
26. Yakob Sayuri – PSM Makassar
27. Arfan – PSM Makassar
28. Irfan Haarys Bachdim – PSS Sleman
29. Andy Setyo Nugroho – Tira Persikabo

To Top
error: ហាមចម្លងអត្ថបទ! សូមទាក់ទង 015 555 628